A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Дублянська міська рада
Львівська область, Львів

Загальна інформація з найбільш актуальних питань, що стосується виборів Президента України

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ З НАЙБІЛЬШ АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ, ЩО СТОСУЄТЬСЯ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Як голосувати внутрішньо-переміщеним особам і виборцям, виборча адреса яких відноситься до тимчасово окупованої території України?

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України (частина третя статті 8 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України"), а також внутрішньо переміщені особи (стаття 8 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб") мають право реалізувати своє право голосу на виборах Президента України шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

Хто має можливість проголосувати на виборах Президента України?

Конституцією України та Законом України "Про вибори Президента України" визначено, що право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним.
Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.

Кожний громадянин України на виборах Президента України має один голос. Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців. Виборець реалізує своє право голосу під час виборів у порядку, встановленому Законом України "Про вибори Президента України".

 

Перелік документів, що підтверджують громадянство України та є підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборах Президента України:

·        паспорт громадянина України у вигляді книжечки або у вигляді ID- картки;

·        тимчасове посвідчення громадянина України;

·        військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);

·        паспорт громадянина для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт (для громадян України, які проживають або перебувають за межами України);

·        картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах).

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора