Стягнення аліментів по-новому!
Стягнення аліментів по-новому!
17 травня 2017 р. було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів». Цей Закон, зокрема, значно спрощує механізм стягнення аліментів та скорочує строки прийняття судового рішення, спрощує судовий захист прав одержувача аліментів, а тягар доказування переноситься на платника аліментів.
Законом вносяться зміни до ст. 179 Сімейного Кодексу України, і тепер аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини, а не батьків як це було раніше. У свою чергу, той з батьків на ім’я якого виплачуються аліменти, має право розпоряджатися аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Крім того, неповнолітня дитина має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до Цивільного Кодексу України. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку"*.
Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право:
- звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
- звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Якщо раніше рішення про стягнення аліментів потрібно було очікувати декілька тижнів або навіть місяців, то зараз його можна отримати протягом декількох днів. Адже, видача судового наказу проводиться без судового засідання і виклику стягувача та боржника для заслуховування їх пояснень. Проте, така процедура не обмежує права боржника оскаржити такий наказ, шляхом подання заяви про його скасування. При цьому, така заява обов’язково повинна містити посилання на обставини, які свідчать про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача, а також посилання на докази, якими боржник обґрунтовує свої заперечення проти вимог стягувача.
Крім того, боржник має право звернутись до суду із позовом про зменшення розміру аліментів.
*Сьогодні прожитковий мінімум для дітей віком до 6 р. – 1492грн., від 6 до 18 р.-1860 грн.
Для отримання безплатної юридичної допомоги звертайтесь у Городоцьке БПД за адресою:м. Городок, вул. Львівська 1а., 3 пов.