A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Дублянська міська рада
Львівська область, Львів

26.01.2017. На зустрічі у Жовкві про мінімальну заробітну плату у 2017 році

На зустрічі у Жовкві про мінімальну заробітну плату у 2017 році

Нещодавно, Жовківські податківці на зустрічі , яка в черговий раз відбулась у Районному Центрі зайнятості населення, за участю керівників району, та представників бізнесу обговорили питання легалізації заробітної плати у 2017році.

Голова Жовківської РДА Надія Щур, проїнформувала присутніх , що кількість субєктів господарювання, так званих "мінімізаторів" станом на 1 січня 2017 року зменшилась наполовину, і висловила сподівання, що у цьому році, коли мінімальна заробітна плата становитиме 3200,00, в районі не буде роботодавців, які би платили своїм працівникам менше встановленної граничної суми.

Податківці, у свою чергу, акцентували увагу на законодавчих новвоведеннях, зокрема розповіли, що з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 3200,0 гривень. Таким чином, мінімальний страховий внесок становить 3200,0 грн. * 22% = 704,0 гривні.

Мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата , та підлягає сплаті щомісяця.

Для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску (352,0 грн.) із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

Повідомили, що з 2017 року для юридичних та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, передбачено нові штрафи за порушення трудового законодавства.

Починаючи з 1 січня будуть проводитися перевірки роботодавців щодо дотримання виплати мінімальної зарплати у розмірі 3200 гривень. Відповідно до нових законодавчих норм, підприємці мають сплатити штраф розміром до 3 мінімальних заробітних плат у всіх випадках неправомірного недопущення інспекторів до перевірки.

Наприкінці зустрічі, присутні на зустрічі бізнесмени відзначили, що у районі , зокрема на іхніх підпрємствах, спостерігається тенденція зростання заробітної плати, проте, ще улітку декотрі з присутніх були "мінімізаторами".

Заступник начальника-начальник  Жовківського відділення  Личаківської ОДПІ Б.Й. Звізло

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора