A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Дублянська міська рада
Львівська область, Львів

Монетизація субсидій

Монетизація субсидій

 1. Перший етап монетизації – переведення грошей на банківські рахунки споживачів. Він стартував з 1 січня цього року. Як свідчить прийнята в кінці 2018 року постанова КМУ, де регулюється монетизація субсидій, це буде проводитися в кілька підходів. Отож, монетизувати субсидії збираються за триступеневою схемою. Спочатку це будуть ті громадяни, хто вперше звернеться за субсидією. Для них схема почала діяти з 1 січня. Відтепер ті, хто почав звертатися з пакетом документів для оформлення субсидій, вже будуть включатися в нову систему, а перерахунок відповідних коштів буде проходити через банк. На цей рахунок будуть надходити всі передбачені компенсації. Правда, розпоряджатися цими грошима самостійно людина не зможе, поки не завершиться опалювальний сезон. Отож, монетизація пільг на житлово-комунальні послуги означає, що з цього персонального рахунку буде зніматися певна сума компенсації з урахуванням спожитих енергоносіїв – газу, електроенергії, води. Якщо ви були економні, то після закінчення опалювального періоду на цьому рахунку будуть залишатися кошти, а значить ви зможете їх зняти та витратити на свій власний розсуд. Щоб це зробити, потрібно буде зайти в відділення «Ощадбанку» і написати відповідну заяву. А ще – не мати заборгованостей і вчасно виплачувати свою частину.

2. Далі, з 1 травня, почнеться монетизація для домогосподарств, яким була нарахована «літня» субсидія, – це буде відноситися як для первинників, так і для тих, хто отримують її вже багато років. Схема нарахування та повернення коштів буде діяти така ж, як і на першому етапі. Більш того, такою ж вона буде і для третього етапу.

3. А третій етап (відповідно) стартує з новим опалювальним сезоном 1 жовтня – тоді вже відкриють спеціальні рахунки для всіх, хто лишився. Сама процедура нарахування субсидії, за словами глави директорату сім`ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталія Музиченка, змінюватися не буде.  

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора