ПРО СУБСИДІЇ ТА МОНЕТИЗАЦІЮ
- Етапи проведення монетизації
На першому етапі, з 1 січня участь у монетизації пільг і субсидій взяли ті сім'ї, які звернулись за допомогою вперше (Закон України" Про житлово-комунальні послуги). Субсидія буде надходити на персональний аккаунт одержувача в "Ощадбанку", який буде розраховуватися за субсидианта з постачальниками комунальних послуг і відразу інформувати SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Тим сім'ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця платити свій обов'язковий платіж окремо за кожний вид послуги.
Держава через "Ощадбанк" буде оплачувати частину комуналки. Після чого про всю решту, яку повинні сплатити українці, працівники банку їх повідомлять письмово.
- Другий етап: з 1 травня 2019 р. монетизації торкнувся тих, хто отримує субсидію або пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою у літній період.
- Третій етап настає з 1 жовтня 2019 р. запланована повномасштабна монетизація. Кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, буде отримувати за результатами опалювального сезону готівкою все, що було зекономлено.
Всім отримувачам пільг та субсидій, крім тих, хто звернувся за субсидією вперше в 2019 році, обов'язково потрібно було в травні подати заяву на монетизацію та декларацію про доходи до управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.
Відвідувати особисто банк громадянам не потрібно.
На кожного субсидіанта після опрацювання заяви на монетизацію автоматично відкривається персональний аккаунт в банку.
Монетизація проводитьмя на підставі підрахунку обсягів і вартості спожитих послуг, а також інформації від Мінсоцполітики про розмір нарахованої держдопомоги.
- Варіанти оформлення субсидій та документи
Існують три можливі варіанти оформлення субсидій. Зокрема, особистий прийом в управлінні соціального захисту населення, подача електронної заяви і декларації через сайт Мінсоцполітики, а також людина може надіслати ці документи поштою. Клієнти, які претендують на отримання урядової знижки на оплату комунальних послуг, повинні подати лише заяву та декларацію, в якій потрібно вказати тільки види доходів, але не їх розміри.
Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається шляхом перерахування коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий у банківській установі, чи виплачується йому готівкою у відділеннях поштового зв’язку.
Громадяни, яким житлова субсидія надається у грошовій формі, ЗОБОВ’ЯЗАНІ щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг.
Інші одержувачі житлової субсидії, яким вона надається за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату такої послуги, громадяни сплачують її фактичну вартіст
Сума житлової субсидії, яка не використана внаслідок економії залишається на власні потреби.
*******
За правовими консультаціями та роз’ясненнями звертайтесь у Львівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Адреса: м.Львів, вул.Винниченка, 30
тел. 255-65-71