Дублянська міська рада
Жовківський район, Львівська область

Подбай про майбутнє- бережи воду!!!

   

Ставлення до води, як до "безмежного ресурсу" - головна проблема людства.

      Навіть не  зважаючи  на  те, що зараз у  нас  сезон  дощів, екологічна  катастрофа не  минуча…

      Навесні 2020 року українські річки так і не стали повноводними, колодязі пересихають, а у деяких сховищах води залишилося на лічені дні.

    Унікальність 2020 року полягає в тому, що осінь 2019-го була сухою, а метеорологічна зима з традиційними морозами, снігом і промерзанням ґрунту вперше за період спостережень (120 років) так і не настала, а значить, були відсутні умови для формування водопілля. Водопілля - це весняна повінь на річках після танення снігу.Без зими в цьому році не було і водопілля навесні.Сухі не лише річки, а й болота та ліси.

    Проблеми з лісовими пожежами - це тільки початок. Влітку будуть горіти торф'яники. А ще найближчим часом нас чекає масове всихання не тільки соснових лісів, але й, наприклад, вільхових чи березових - для яких через посуху різко змінились лісорослинні умови.

              Дефіцит води може призвести до обмежень, як для промислових і сільськогосподарських підприємств, так і для населення України.

    Маловоддя і пересушування ґрунту через дії людини стали причиною і пилової бурі 16 квітня на Київщині. Тоді столиця нагадувала місто з якогось постапокаліптичного фільму-катастрофи.

                                 Що робити?

         Перш за все треба змінювати підхід до води. Причому всім - і промисловості, і звичайним людям.

      Але для багатьох вода все ще залишається чимось, що не треба економити.

      Економити воду досить просто: вчасно закривати кран, користуватися пральною чи посудомийною машиною, коли вона повністю заповнена, вимикати воду, коли чистиш зуби, приймати душ замість ванної.

      Зрештою, можна відмовитися і від того, щоб мити машину на берегах річок та озер. Чи просто не засмічувати водойми побутовими відходам.

      Економія  та  раціональне  використання  водних     ресурсів, як ключ  до  збереження  для поколінь!« повернутися до списку новин