A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Дублянська міська рада
Львівська область, Львів

Як отримати компенсацію, якщо людина травмувалась через непочищені тротуари

РОЗ’ЯСНЕННЯ

Другого львівського місцевого центру з надання БВПД

 

Чи може людина, яка послизнулась і травмувалась на вулиці, отримати компенсацію за свої забої і переломи? Хто повинен нести відповідальність за стан доріг? Куди звертатися, якщо на вас впала бурулька з даху?

Якщо ви наперед потурбувалися щодо можливих потенційних небезпек для власного здоров’я і застрахувалися – вам простіше, адже у разі нещасного випадку можете отримати відшкодування від страхової компанії. Незастрахованій людині, котра захоче отримати компенсацію за травми, отримані на слизькому тротуарі, при падінні бурульки чи порушенні Правил дорожнього руху через неналежний стан доріг, необхідно буде підготувати відповідні докази.

Якщо ви послизнулися і травмувалися

Аби добитися компенсації, необхідно зібрати докази того, що нещасний випадок стався через неприбраний сніг, непосипаний лід тощо.

Якщо ви йшли один, впали та постраждали – сфотографуйте місце падіння з прив’язкою до якогось об’єкту нерухомості на яких є вивіски (це для судового позову) на телефон.

Уважно подивитися навкруги – чи є поблизу банківська установа, магазин, у яких зазвичай є камери зовнішнього спостереження – там можна буде взяти відеозапис. Буде добре, якщо є можливість попросити когось засвідчити ваше падіння в разі суду (візьміть його номер телефону тощо).

У травмпункті в картці доставки має бути обов’язково вказана причина травми – через падіння на вулиці такій-то, біля будинку такого-то, офісу фірми, тощо. Бажано записати всі дані бригади медиків, які вас доставили з місця падіння до лікарні.

Кому висувати претензії?

У випадку, якщо ви постраждали біля свого будинку – претензії слід висувати комунальному підприємству, яке обслуговує ваш будинок. При падінні на сходах офісу, банку, супермаркету, відповідальність повинен нести той, на кого покладено обов’язок прибирати цю територію. Претензія може бути пред’явлена і в районну адміністрацію, в управлінні якої знаходиться відповідальна організація.

Якщо поліція зафіксувала факт отримання травми, потрібно написати заяву в правоохоронні органи. Всі дані будуть внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Далі потерпілий повинен пройти судово-медичну експертизу, яка визначить ступінь тяжкості тілесного ушкодження, відзначає експерт. Потім оформляється позов до районного суду за місцем знаходження відповідача.

На сьогодні чинна Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру". У дев'ятому пункті цієї постанови вказано, що райдержадміністрація (орган місцевого самоврядування) упродовж доби з часу надходження від лікувального закладу повідомлення про нещасний випадок ухвалює рішення про створення комісії з розслідування цього нещасного випадку в складі не менше трьох осіб. Комісія складає акт, який надсилають потерпілому. Про цю постанову, каже експерт, майже ніхто не знає, але вона може стати беззаперечним аргументом в суді.

Якщо впала бурулька

Якщо ви стали жертвою бурульки – принцип отримання відшкодування той самий. Варто все сфотографувати з прив’язкою місця – будинок, магазин, аптека тощо та з’ясувати кому належить тротуар, де на вас з даху впала крига. Далі в травмпункті за тією ж схемою вказати місце інциденту та обов'язково сфотографувати дах з бурульками.

Дізнатися кому належить шмат дороги, де сталася неприємність, можна через ЖЕК, району адміністрацію або зайти в онлайн-реєстр власників нерухомого майна. Останній варіант, щоправда, коштуватиме грошей – 23 гривні. Якщо є свідок – запитайте, чи зможе він дати свідчення або хоча б візьміть у нього номер телефону. Також варто зробити медичне обстеження, аби визначити ступінь тяжкості тілесних ушкоджень. Якщо травму можна кваліфікувати "більш, ніж легкого ступеня" – швидка допомога по факту заподіяння травми повинна повідомити поліцію.

Підсумовуючи

Отже, якщо все ж таки подібна неприємність трапилася – обов'язково це зафіксуйте, за можливості – знайдіть свідків. Звертайтеся у травмпункт і детально опишіть все, що сталося. Візьміть медичний висновок про свій стан здоров’я. Знайдіть власника "небезпечної" території – висувайте претензії йому. У більшості випадків – правда буде на вашому боці. Звісно, якщо ви матимете бажання і терпіння пройти усю цю непросту процедуру та зібрати необхідні докази. Тому для власного ж здоров’я, як фізичного так і психологічного, будьте взимку на вулиці обережними та уважними. Не поспішайте. Бережіть себе!

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора