A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Дублянська міська рада
Львівська область, Львів

Що таке безоплатна правова допомога і як її отримати

Право на безоплатну правову допомогу гарантується Конституцією України.

Кожен може отримати правову консультацію щодо того, як діяти для вирішення своєї життєвої проблеми.

Інформування людей про їхні права, порядок їх реалізації та відновлення у разі порушення передбачає первинна правова допомога, зокрема, це такі види правових послуг:

  • надання правової інформації;
  • консультацій і роз’яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання допомоги у доступі до вторинної правової допомоги та медіації.

Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Отримати таку допомогу можна безпосередньо у місцевих центрах з надання безоплатної правової допомоги, телефоном 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні), через довідково-інформаційну платформу WikiLegalAid.

Громадяни, які не мають можливості самостійно захистити свої права та інтереси, можуть скористатися допомогою адвоката чи юриста.

Вторинна правова допомога передбачає такі види правових послуг:

  • захист;
  • здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • складення документів процесуального характеру.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають категорії осіб, які визначені статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» серед них особи з низьким доходом, особи з інвалідністю, діти, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, постраждалі від домашнього насильства та інші.

Слід зазначити, що суб’єкти права на безоплатну вторинну правову допомогу, мають право на отримання такої допомоги не більше шести разів протягом бюджетного року та не більше ніж за шістьома дорученнями/наказами про надання безоплатної вторинної правової допомоги, виданими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, одночасно.

Для отримання вторинної правової допомоги, зокрема призначення адвоката для відновлення порушених прав у суді, слід надати до місцевого центру відповідні документи. Перелік документів та відповідних категорій громадян розміщений на сайті Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги в розділі «Клієнтам» за адресою: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/.

Протягом 10 днів центр перевірить документи та прийме рішення про надання безоплатної вторинної допомоги.

Правові послуги, які надають адвокати та працівники системи безоплатної правової допомоги, безоплатні для клієнтів і оплачуються державою.

Мешканці віддалених населених пунктів можуть отримати правову консультацію під час роботи мобільних та дистанційних пунктів. Більш детально дізнатися про графік їх роботи можна у місцевому центрі.

Правові консультації можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua. Платформа розроблена з урахуванням найбільш поширених звернень за безоплатною правовою допомогою, містить зразки документів та судову практику.

Звернутися за правовою допомогою можна до місцевого центру чи бюро правової допомоги.

 

Львівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розташований за адресою: м.Львів, вул.Винниченка, 30, тел. (032) 255 65 71,

Бюро правової допомоги Центру:

 

 

Львівське бюро правової допомоги

 

м.Львів,

вул. Генерала Чупринки, 71

 

 

(032) 237 10 89

Городоцьке бюро правової допомоги

м.Городок, вул. Львівська 1а

(03231) 30 401

Жовківське бюро правової допомоги

м.Жовква,

пл.Вічева 4

(03252) 61 127

Перемишлянське бюро правової допомоги

м.Перемишляни, вул.Привокзальна 3а

(03263) 23 301

Пустомитівське бюро правової допомоги

м.Пустомити, вул.Грушевського 35

(03230) 41 008

Яворівське бюро правової допомоги

м.Яворів, вул. Львівська 2

(03259) 23 087

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора