A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Дублянська міська рада
Львівська область, Львів

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ШЛЮБУ

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ШЛЮБУ

Куди звернутися для державної реєстрації шлюбу

Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого державного органу реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу. Шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років ст. 22 Сімейного кодексу України). У ч. 2 ст. 23 Сімейного кодексу України зазначено, що за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Тобто, особа, яка не досягла вісімнадцяти років, але якій виповнилося 16 років, має право звернутися із заявою до суду про надання права на шлюб. Така заява подається до суду за місцем проживання заявника. 

Вартість реєстрації шлюбу

Вартість послуг які надають відділи державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема і щодо реєстрації шлюбу, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 № 1168 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану». Причому в кожній області вони різняться і затверджуються наказом територіального управління юстиції, тому, щоб дізнатися вартість послуги реєстрації шлюбу потрібно звернутися до відділу ДРАЦС де плануєте реєструвати шлюб.

Документи, необхідні для реєстрації шлюбу

Для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. Також, з собою потрібно мати документи які посвідчують особу, а саме паспорт громадянина України або паспортні документи іноземця чи документ, що посвідчує особу без громадянства Особи, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими. Якщо жінка та/або чоловік не можуть через поважну причину особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника повинні бути нотаріально засвідчені. Після розірвання шлюбу та одержання Свідоцтва про розірвання шлюбу або рішення суду, яке набрало законної сили особа має право на повторний шлюб (стаття 116 Сімейного кодексу України). Повторний шлюб реєструється органом державної реєстрації актів цивільного стану за умови пред'явлення особами, які раніше перебували в шлюбі, документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу (частина друга статті 14 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»). Державна реєстрація шлюбу засвідчується Свідоцтвом про шлюб, зразок якого затверджує Кабінет Міністрів України.

Терміни державної реєстрації шлюбу

Орган державної реєстрації актів цивільного стану, що прийняв заяву про реєстрацію шлюбу, зобов'язаний ознайомити наречених з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов'язками як майбутніх подружжя і батьків, обов'язком повідомити один одному про стан свого здоров'я, попередити наречених про відповідальність за приховання відомостей про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу. Державна реєстрація шлюбу проводиться після закінчення одного місяця з дня подання нареченими заяви про державну реєстрацію шлюбу. За наявності поважної причини і з дозволу керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану державна реєстрація шлюбу проводиться до закінчення зазначеного строку. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини та якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, державна реєстрація шлюбу проводиться в день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця. Якщо є відомості про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу, керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану може відкласти таку реєстрацію, але не більш як на три місяці. Якщо наречені не з'явилися для проведення державної реєстрації шлюбу і не повідомили про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність. Якщо наречені не можуть з'явитися з поважної причини для проведення державної реєстрації шлюбу у встановлений день, строк такої реєстрації переноситься за їх письмовою заявою на інший день. У такому разі строк перенесення реєстрації шлюбу не може перевищувати одного року від дня подання відповідної заяви.

Місце державної реєстрації шлюбу

Державна реєстрація шлюбу проводиться у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану. За заявою наречених державна реєстрація шлюбу може проводитися за місцем їх проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважної причини прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану. Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред'явленням для посвідчення їх особи і віку паспортів громадянина України або паспортних документів іноземця чи документа, що посвідчує особу без громадянства. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається. Свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу видається кожному із подружжя.

 

За правовими консультаціями та роз’ясненнями звертайтесь у Львівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Адреса: м.Львів, вул.Винниченка, 30

тел. 255-65-71

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора